Cafe & Meyhane Gurme

Lesmire Cafe & Meyhane

Kaynak :  izmirdenlezzetler.com

Merhabalar, İzmir’de lezzetli mekan keşiflerimizde bu kez 250 yıllık tarihi atmosferde, sıcacık bir ortamda dost sohbetlerinizi rahatça yaşayacağınız Kemeraltı’ nda bulunan Lesmire Cafe & Meyhaneyi tanıtacağım sizlere.

Kemeraltı Abacıoğlu Hanı içerisinde yer alan mekan gün içerisinde cafe hizmetiyle özel lezzetlere ev sahipliği yaparken akşamları fasıl, canlı müzik, şarap geceleri organizasyonları ile meyhane olarak hizmet veriyor.

Zırh Köftesi, Satır Köftesi, Kaşarlı Köfte ve Mardin Süryani Şarapları öne çıkan lezzetlerinden. Mekan sahibi Zülfikar Beyin nazik ev sahipliği ile şahane mezeler, köfteler tattık.

Köfteler gerçek et tadını alabileceğiniz lezzette. Süryani Şarabı ise yumuşak içimli.. Köfte çeşitlerinin yanı sıra, balık, tavuk, et çeşitleri de var menülerinde. Her damağa hitap ediyorlar.

Limonatası ev yapımı, farklı aromada, yaz boyunca en çok istenilen içecekmiş bu arada. Havaların iyice soğuması ile orijinal gerçek sahleplerini yapmaya başlayacaklarını anlattı Zülfikar Bey. Bu kış Kemeraltı’ na gittikçe uğrayacağımız adresimizi bulduk.

Türk Kahvesini de ocak üzerinde kısık ateşte fincanda pişiriyorlar. Lezzeti anlatılmaz.

Lesmire Cafe & Meyhanenin sahibi Zülfikar Beyin keyifli sohbetiyle tarihi dokunun hissedildiği, çok güzel dizayn edilmiş bir mekanda çok özel lezzetler tattık. Muhteşem ev sahipliği için Zülfikar Beye, bu geceyi organize eden Canım Müberracığıma Egeden Tarifler çok teşekkür ederiz. En kısa zamanda sahlep içmek için de geleceğiz..

Lesmire Kafe&Meyhane İletişim Bilgileri
Adres : Anafartalar cad.No:228 Abacıoğlu Hanı, Kemeraltı, Konak / İzmir
Rezervasyon Telefon : (0232) 445 6263

Lesmire Cafe & Meyhane Nerede? Lesmire Cafe & Meyhane’ye Nasıl Gidilir? Lesmire Cafe & Meyhane Kemeraltı Konumu..

Yorum Yapın